Wizytówka Twojego domu

Estetyczne i funkcjonalne drzwi zewnętrzne tworzą wyjątkowy charakter.

Sprawdź

Dźwiękoszczelne

Wysoki poziom ochrony przed hałasem zapewnia spokój i komfort.

Sprawdź

Klasyczny wygląd

Drzwi wejściowe to bez wątpienia nieodzowny element aranżacji wnętrz.

Sprawdź

Jeszcze więcej światła

Dzięki przeszkleniom zyskujesz dodatkowe oświetlenie.

Sprawdź

5 zasad jak dobrać drzwi wejściowe z PCV

jak dobrać drzwi wejściowe z pcv
Decydując się na zakup drzwi zewnętrznych warto mieć na uwadze nie tylko kryteria estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne. Poniżej prezentujemy krótki poradnik, czym warto się kierować dobierając drzwi wejściowe z pcv.

1.Współczynnik izolacyjności
Jego wartość jest inna dla różnego rodzaju budownictwa. Standardowo nie powinien przekraczać 2, 6 W/(m2.K) . W domach energooszczędnych ma on poziom 0,71-0,73 W/(m²·K). Optymalny współczynnik pozwala ograniczyć straty energii.

2.Wymiary :szerokość i wysokość
Szerokość – nie powinna być mniejsza niż 90 cm. To niezbędne minimum, zapewniające swobodne wejście i wniesienie sprzętów. My zalecamy większą szerokość – warto uwzględnić możliwość wniesienia wózka inwalidzkiego czy łożka. Wysokość – to min. 2 metry

3.Współczynnik Rw
Czyli tzw. izolacyjność akustyczna – im wyższa wartość dB, tym drzwi przepuszczają mniej dźwięków. Parametr szczególnie istotny w miejscach o dużym natężeniu hałasu, np. w bliskiej odległości drogi szybkiego ruchu czy zakładów produkcyjnych

4.Sposób otwierania
Modele otwierające się w lewą lub prawą stronę powinny uwzględniać wyposażenie i układ pomieszczeń.

5.Przeszklenia
Nie bez znaczenia czy zależy nam do doświetleniu przestrzeni wewnątrz budynku. Obecność elementów przezroczystych jest wskazana, jeśli w pomieszczeniu nie ma zbyt wiele światła. Dodatkowo przeszkolenia stanowią istotny element dekoracyjny.

Opinie klientów

Posiadam dom wypoczynkowy na Podhalu, który wynajmuję na cele turystyczne. Kolekcja HyggeWorld znakomicie dopełnia stylu i komponuje się z okoliczną przyrodą.

— Roger